GEÇMİŞTEN BUGÜNE

100 yıldan uzun süredir

Firmamız Kayseri'de dededen toruna geçen ticaret ve ahlak anlayışı ile 100 yıldan uzun süredir toptancılık ile iştigal ederken imalat sektörüne Kayseri Alsancak Mah. 6237. Sokak No.3 deki yerinde 1991 yılında imalat sektörüne geçmiştir. Firmamız adına kayıtlı tasarım tescil belgesi ile Türkiye’deki tek üretici firma olarak oyuncak top imalatı, biblo ve heykel ile birlikte masalı veya süs olarak kullanılan havuzlar bakır görünümlü plastik pano, çerçeve ve hediyelik eşya imalatı ile Ülkemizdeki bütün zincir marketlerle çalışmıştır. Bu ürünlerin yanında 2000 yılında anatomi modellerinin imalat araştırmasına başlayıp. Önceleri bir kaç demo anatomi model imalatını yapmış sonrasında anatomist öğretim üyesi hocalarımızın yönlendirmeleri ve tavsiyeleri doğrultusunda çalışmalarını hızlandırmıştır.

Firmamız; eğitimde büyük eksikliği hissedilen Simülasyon modellerine, yine öğretim üyesi hocalarımızın talep ve yönlendirmeleri doğrultusunda 2010 yılından itibaren yurt dışından ithal ederek satışlarına başlayıp, Yerli üretim olarak 2014 yılından sonra Simülasyon eğitim modellerinin de imalatına başlamıştır. Firmamız ISO 9001-2008 Kalite standartları ve CE belgesi ile son derece kalite ve detaya sahip olan 300’den fazla anatomi modeline ve 130’dan fazla simülasyon modeline ulaşmıştır, Ar–Ge çalışmalarımızın sonucu her gün üretim kalitemizi, ürün çeşitliliğimizi artırarak imalatımız devam etmektedir.

Ar-ge çalışmalarımız da ülkemizdeki eğitim kalitesini artırmayı, Dünya’da çok az sayıda firmanın imal ettiği anatomi ve simülasyon modellerini ülkemizde imalatını yaparak dövizlerimizin yurt içinde kalmasını sağlamaya çalışıyoruz. İstihdamı artırarak üretim yapmak öncelikli hedeflerimizdendir. Üniversitelerimizde ve maket gereksinimi olan her eğitim kurum ve kuruluşlarının maket ihtiyaçlarını kaliteli ve hesaplı fiyat olarak tedarikçi üretici firma olmanın, satış sonrası verdiğimiz garanti kapsamındaki ve sonrasındaki teknik servisimiz ile senelerin vermiş olduğu sorumluluk içerisinde faaliyetlerimizi sürdürerek siz değerli müşterilerimize hizmet etmekten kıvanç duymaktayız.