SECTRA GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ

Anatomi Eğitimi İçin İleri Teknoloji Öncüsü

 • Eşsiz Öğretim Aracı

  Sectra Görüntüleme sistemi sayesinde CT ve MR imgelerinden sağlanan gerçek hastaların anatomisinin etkileşimli doğal boyutlu 3D görüntileri kullanılarak anatomi öğretimi geliştirildi. Kullanıcılar sanal olarak keserek, bölerek yada doku katmanlarını soyarak iskelet dokularını, kasları, organları ve yumuşak dokuyu görüntüleyebilirler. Kullanıcılar sanal olarak keserek, bölerek ya da doku katmanlarını soyarak iskelet dokularını, kasları, organları ve yumuşak dokuları görüntüleyebilirler. Bu teknoloji öğrencilere anatomiyi, fonksiyonları ve vücut içindeki işleyişi daha iyi anlama sağlamanın yanı sıra, eğitimde gelişmiş kaliteye de katkı sağlar.

  Gerçek Hayat Olguları Sanal Disseksiyon. Sectra Görüntüleme Sistemi kadavra odaklı disseksiyon kurslarının mümkün olmadığı ya da kadavraların çok az olduğu durumlarda optimal komplemandır. Bu şekilde, eğitim kurumları her öğrencinin anatomiye daha fazla maruz kalmasını ve uygulamalı pratik imkanını arttırabilir. Öğrenciler de tekrar tekrar sanal disseksiyon yapabilme imkanı ile büyük ölçüde öğrenme eğrilerini azaltma şansı yakalamaktadırlar.

 • Gerçek hayat olguları birçok farklı olguların anatomik karşılaştırılmasında – genç veya yaşlı, kadın ya da erkek, patalojili veya patolojisiz gibi – kolaylık sağlar. Bu durum eğitim görenlere normal popülasyonun ve bunun anatomide ve patolojideki varyasyonlarının daha iyi anlaşılmasını sağlayarak medikal eğitimin kalitesini artırmaktadır.

  Etkili Grup Etkileşimi 55'' multi-dokunmatik ekran kullanıcılara basit bir ekran dokunuşu ile sanak 3D vücut ile etkileşime girme olanağı sağlar. Bu sayede, öğrenme sürecini kolaylaştıran temas yoluyla öğrenme desteklenir. Öğrenciler ve Eğitmenler grup tartışmalr ve incelemeler için Görüntüleme Sisteminin etrafında toplanabilir ve eşsiz formatı ve dokunmatik yüzeyi sayesinde birbirlerine komutlar vererek grup tartışmalarını daha da ileri seviyeye taşırlar.

 • ANA ÖZELLİKLER

  Sectra Görüntüleme sistemi, uygulamalı araştırma ile medikal teknolojinin ve ileri bilgisayar teknolojisi ile endüstri bilgisinin başarılı şekilde harmanlanmasının sonucudur. Center for Medikal Image Scienc and Visualization (CMIV), Görüntüleme Merkezi C,The Interactive Institute and Linköping University, İsveç işbirliği ile geliştirilmiştir.

  Tek dokunuşla 3D-özelliği ile etkileşime geçme imkanı sağlar. Örneğin; tüm eksenlerde hareket etme, yatay/dikey kaydırma ve büyültme/küçültme özelliklerini kullanma ve resim kırpma uygulamaları gerçekleştirilebilir.

  Organ ön ayarlamaları kurulabilir, organ ve fonksiyonların daha iyi incelenebilmesi için yakın kesit ayarları uygulanabilir.

  Belirlenmiş tekniklerden oluşan dokunmatik yüzey ile çalışarak, uygulamayı öğrenmede kolaylığı ve sezgiyi güçlendirir. Kullanıcılar bir dakikadan kısa bir sürede sistem ile etkileşime geçebilmektedirler.

  Sistem kolay taşınabilirliği ve hareket ettirilme özelliği sayesinde konferans ve eğitimlerin pratik bir parçası olma özelliği taşır. Bunu yanı sıra, katılımcı sayısının fazla olması veya konferans salonunun büyük olması durumunda sistem projektöre veya ikinci bir ekrana bağlanabilir.

  Belirlenmiş tekniklerden oluşan dokunmatik yüzey ile çalışarak, uygulamayı öğrenmede kolaylığı ve sezgiyi güçlendirir. Kullanıcılar bir dakikadan kısa bir sürede sistem ile etkileşime geçebilmektedirler.

  Kolaylıkla benzer olgulardan oluşan bir anatomi kütüphanesi oluşturabilir, böylece daha hızlı öğrenme ve eğitimin daha kolay uygulanması sağlayabilirsiniz. Bu özellik ve kolaylık, farklı öğrenci kategorileri ve eğitimlerde konferansın yapısını rahatlıkla ve etkili biçimde değiştirebilme imkanı sunmaktadır.

  Sectra Görüntüleme Sisteminin 1,400 den fazla klinik, hastane ve klinik eğitim merkezlerinin radyoloji bölümlerinde görüntü-yönetim sistemli ile kullanılmakta olması, öğrencilere hastane ve kliniklerde çalışarak gerçek hayat örnekleri sunmaktadır.

  KISIMLAR

  Sectra Görüntüleme Sistemi PACS (Fotoğraf Arşivleme ve İletişim Sistemi) yazılımından oluşmakta olup, dokunmatik çalışma alanı ve gelişmiş kapasiteli görüntüleme tekniklerini içermektedir. Sistem donanımı multi-dokunmatik monitör, kilitlenebilir tekerlekli ayarlanabilir ayaklı, kullanıcı ve sunucu donanımdan oluşmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

TEKNİK ÖZELLİKLER AÇIKLAMA
Diyalog Ekran Boyutu 54.6 inch / 138.6 cm
Ekran Çözünürlüğü 1920x1080p
Optimal Çözünürlük 1920x1080 60Hz
Parlaklık 450 cd/m
İzleme Açısı (H / V) 178/178 Derece
Ekran Renkleri 1.06 Milyar
Yerleştirme Dikey(Yüzey),Yatay(Ekran)
Enerji Tasarrufu Fonksiyonları Çevre Işığı Sensoru, Akıllı Güç
Çevre Genişliği 190 mm Yatay / 160 mm Dikey
Boyutları(W X H X D) Genişlik : 1600 mm Yükseklik : min. 756 mm(masa modunda) Yükseklik : max. 1520 mm(masa modunda) Derinlik : 1000 mm(masa modunda)
Ağırlık 227,5 Kg
Isı Aralığı(işletme) 0 – 40 C
Nispi Nem 5 – 90 %
Tüketim (Açık Mod) 138 W
Bekleme Modu <1W
Güç Seçenekleri 230V/120V
Ekran Üzeri Dil Seçenekleri İspanyolca, Polonyaca, Rusça, Basit Çince
G4 Standartı 12 Temas Noktası
Dokunmatik Yöntemi Kızılötesi Dokunmatik Ekran
Güvenlik 5 mm Dayanıklı Cam