GELİŞMİŞ YARIM VÜCUT CPR EĞİTİM MANKENİ (MONİTÖRLÜ)

SİM - MOD / (KOD:ET) ACİL EĞİTİM MODELLERİ / GELİŞMİŞ YARIM VÜCUT CPR EĞİTİM MANKENİ (MONİTÖRLÜ)

GELİŞMİŞ YARIM VÜCUT CPR EĞİTİM MANKENİ (MONİTÖRLÜ)

Model; tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, sağlık meslek yüksekokulları, hastaneler, sağlık meslek liseleri, sağlık ile ilgili bütün eğitim alanlarında kullanmak ve eğitim vermek için uygundur.
Mankende yüz derisi, boyun derisi ve göğüs derisi paslanmaz kalıp vasıtasıyla yüksek sıcaklık altında kalıplanmıştır. Saç, deformasyon olmayan ve takılıp çıkarılması kolay olan materyalden yapılmıştır.
Model, CPR ve ECC için 2015 AHA rehberi standartlarına uygundur. CPR mankeni, CPR kontrol cihazı ve uzaktan kumandadan oluşmaktadır. Eğitimde öğrenci tek başınadır. Eğitim pratik uygulama şeklinde, zengin özellikli ekipmanla yapılır.
  • Eğitimin yararları: Model eğitimde yüksek uygunluk sağlar. Böylece öğrenciler CPR standartlarında hızlı ve doğru şekilde bilgi sahibi olurlar. Kullanması kolay olup farklı bölümlerde kullanılabilir. Taşıması kolaydır, kolay ve hızlı kuruluma sahip olup kolayca yeniden sökülebilir.
  • Gerçekçi anatomik yapıdadır.
  • Hayati bulguların simülasyonu
a. Pupilla durumu; pupillanın kontrast değerlendirilmesi, bir taraf pupilla genişlemiş iken diğer pupilla daralmış konumdadır.
b. Karotis arter nabzı; karotis arter nabız simulasyonu puarın sıkıştırılması ile kontrol edilir.
  • CPR eğitim standartlarına göre eğitim ihtiyaçlarını karşılar.
  • Ekran paneli; havayolunun açık durumunu gerçek zamanlı gösterir. Kalp masajının doğru pozisyonda, suni solunum oranının ve kalp masajı derinliğinin doğru aralıkta olup olmadığını gösterir.
  • Tüm uygulama esnasında ve CPR işleminde hata yapılırsa sesi uyarı verir.
Boyutlar:
Boy: 71 cm En: 42 cm Ağırlık: 6,4 kg

Özellikler:
1. Suni solunum; suni solunumdaki solunum hacmi 500-1000 ml'dir. Bu aralıkta solunum oranın göstergesi sarıdan yeşile dönerek yanıp söner. 500 ml'nin altında ise, gösterge ışığı sarı alanda “bip” uyarı sesi ile yanar. 1000 ml'nin üstünde ise, gösterge ışığı kırmızı alanda “bip” uyarı sesi ile yanar. Eğer 1200 ml'den daha yüksek ise, ya da hava akışı çok hızlı ise mideye hava geçişi göstergesi “bip” uyarı sesi ile kırmızı ışık yanar.
2. Kalp masajı; kalp masajı pozisyonu, arcus costarum' un her iki tarafının 2 parmak üstünde, sternumun 1/3'lük alt yarısında ya da meme başlarının yatay pozisyondaki orta hattında yer alır. Doğru olmayan alan 4 pozisyon içerir.
3. Kompresyon gücü; kalp masajı derinliği 5-6 cm olmalıdır. Kalp masajı derinliği göstergesi sarıdan yeşile dönen ışıkta yanar. 6 cm'den fazla olursa gösterge sarıdan kırmızıya “bip” sesi ile kırmızı yanar. 5 cm'nin aşağısında olursa gösterge sarı bölgede “bip” sesi ile sarı yanar.

Maketle Birlikte Verilenler:
1. Yüz derisi (2 adet).
2. Boyun derisi (2 adet).
3. Havayolu (2 adet).
4. CPR eğitim monitörü (1 adet).
5. Bağlantı kablosu (1 adet).
6. Eşofman üstü (1 adet).
7. Taşıma çantası (1 adet).
8. Temizleme spreyi (2 adet).
9. Türkçe kullanım kılavuzu (1 adet).
 

Ürün Kodu : ET/CPR66B(Y)

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER