GELİŞMİŞ PARENTERAL BESLENME BAKIM SİMÜLATÖRÜ

SİM - MOD / (KOD:NS) HEMSİRELİK BECERİLERİ EĞİTİM MODELLERİ / GELİŞMİŞ PARENTERAL BESLENME BAKIM SİMÜLATÖRÜ

GELİŞMİŞ PARENTERAL BESLENME BAKIM SİMÜLATÖRÜ

Bu model, hastaya parenteral beslenme tedavisi ve bakımı sağlamak için, santral venöz kanül pratiğini yapmak ve öğretmek için geliştirilmiştir. Dezenfeksiyon, ponksiyon ve fiksasyon eğitimi ile ilgili santral venöz entübasyonu için uygundur. Vena jugular ve vena subclavia ponksiyonuna izin verecek şekilde vena jugularis'te simülatif kan sıvısı vardır. Model, özel plastikten üretilmiş olup, gerçekçi anatomik yapıya ve dayanıklılığa sahiptir. Santral venöz kanül pedini değiştirmek kolaydır (santral venöz kan damarları ile).
Model; tıp fakültesi, sağlık bilimleri fakültesi, sağlık yüksekokulları, hastaneler, sağlık liseleri, sağlık ile ilgili bütün eğitim alanlarında kullanmak ve eğitim vermek için uygundur.

Boyutlar:
Boy: 39 cm En: 28 cm Ağırlık: 3,89 kg

Özellikler:
1. Model; yetişkin bir erkeğin anatomik yapısına uygun olup, üst yarısını simüle eder; klavikula, sternum, kosta (kaburga) ve musculus sternomastoideus içerir. Sağ boyun kökünün ve kalbin şeffaf tasarımı, boyun iskeletinin, apex pulmonisin, kalp ve kan damarlarının yapısını gözlemleme imkânı sağlar.
2. Santral venöz kanül pedinin transparan tasarımı, vena jugularis internanın ve vena subclavianın açıkça gözlemlenebilmesini sağlar. Dezenfeksiyon, ponksiyon ve fiksasyon eğitimi ile ilgili santral venöz entübasyonu için uygundur. Eğitim sonrası hastaya parenteral besleme tedavisi ve bakımı verilebilir.
3. Transparan kalp valfı sağ atriyoventriküler kapağı görmek için açılabilir. Kalp entübasyon eğitimi pratiği yapılabilir.
4. Transparan kanül pedi, insan vücudunda kanül uygulamasını simüle etmek için deri ile kaplanmıştır.

Maketle Birlikte Verilenler:
1. Taşıma çantası (1 adet).
2. Santral venöz trokar (1 adet).
3. Santral venöz tüpü (1 adet).
4. Dilatasyon tüpü (1 adet).
5. Kablo (1 adet).
6. Su geçirmez ped (1 adet).
7. Temizleme spreyi (2 adet).
8. Türkçe kullanım kılavuzu (1 adet).
 

Ürün Kodu : NS/80

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ÜRÜNLER